Akutní bolest uší

Dnes mám pro vás tip inspirovaný primárně ORL lékařkou MUDr. Lucií Kozákovou

Díky zánětu středního ucha jsem poznala účinky homeopatie, protože jimi trpěl můj nejmladší syn. A opravdu se jich zbavil díky homeopatii. Byla to má první velká zkušenost s touto léčebnou metodou.

Režimová opatření:

  • Důležitá je i hygiena nosu – vyplachování nosní konvičkou s teplou slanou vodou.

  • Prokapejte nos nosními kapkami, jsou lepší než sprej.

  • Ke zmírnění bolesti ouška, kapeme analgetické kapky Otobacid anebo Otipax.

  • Snažte se udržet dítě v klidu, zvýšený průtok krve bolest zhoršuje. 

Homeotipy:

  • Aconitum napellus 9 C - pokud se bolest uší objeví náhle okolo půlnoci, s úzkostí, horečkou bez pocení, zimnicí, nabídne první pomoc právě Aconitum v dávkování 5 granulí po ½ hodině až do vymizení bolesti.

  • Ferrum phosphoricum 9 C – bolest ucha nastupuje pozvolně, teplota do 38 st. C., Když se objeví příznaky virózy: rýma, kašel, únava, bolesti hlavy a v krku, tento homeopatický lék je správnou volbou

  • Belladonna 9 C - náhlé bolesti uší pulzujícího charakteru, spíše intenzivní tepavá bolest ucha, červený horký obličej, vysoká teplota, spíše horečka nad 38 C, pocení

  • Chamomilla 15 C – vhodná pro děti, které jsou velice přecitlivělé na bolest, snadno se podráždí, mívají záchvaty zlosti, při potížích je nic neuklidní, pořád se něčeho dožadují. Jedna tvář červená, druhá bledá, často rostoucí zoubky

  • Arsenicum album 9 C – pálivá, vodnatá rýma, odřený nos, bolest ucha zlepšená přiložením teplého obkladu

    Dávkování: rozpustit 10 granulí homeopatického léku v malé PET lahvi v čisté vodě a odpíjet každých 15 minut, se zlepšením intervaly prodlužujte. Léky lze i kombinovat.

“Babské rady”

MUDr. Eva Kettmannová, celostní lékařka, doporučuje vyzkoušet i obklad z hořčičné moučky. Je to starý domácí prostředek užívaný na lehký zánět uší, který dobře snášejí i děti. Z trochy hořčičné moučky a trochy horké vody umíchejte řídkou kaši. Pak ji natřete na šátek nebo kapesník a na 15 minut přiložte na zanícené ucho.

Pokud bolesti uší nebo vysoké horečky i přesto přetrvávají a do několika hodin nevymizí, je nutno navštívit LÉKAŘE! Hnisavý zánět středního ucha je nutné léčit antibiotiky.

Tipy a rady pro zdraví a zdravý životní styl najdete na Facebooku i Instagramu.

Previous
Previous

Běh v zimě

Next
Next

Únava po nemoci